Skopiuj link

Koncert dedykowany pamięci dr. Jana Kulczyka

Festiwal Kultury Żydowskiej od wielu już lat współpracuje z Kulczyk Foundation. Wspólnie organizujemy koncerty, które promują wielokulturowość, wzajemny szacunek – kontynuując dzieło rozpoczęte przed laty przez dr. Jana Kulczyka – biznesmena i filantropa. Koncerty te dedykowane są jego pamięci.

Tegoroczny koncert pod auspicjami Kulczyk Foundation jest wyjątkowy – będzie to pierwsza w Polsce prezentacja śpiewu kantorek. Choć z jednej strony w ortodoksyjnym judaizmie obowiązuje kol isha, zabraniający kobietom śpiewu, to nurty reformatorskie dają kobietom głos – zarówno na scenie, jak też i w życiu społecznym.

więcej informacji o koncercie

Tak, jak Kulczyk Foundation pomaga kobietom na całym świecie, tak też i nasz festiwal oddaje kobietom głos i prezentuje współczesny świat z punktu widzenia żydowskich kobiet.

Zapraszamy Was na pierwszy w Polsce Koncert Kantorek, ale też na dyskusje z cyklu Siostrzeństwo, przygotowane przez Martę Majchrzak, poranne spotkania z Agą Kozak, wykłady Andy Rottenberg, audycje i sety DJskie dziewczyn z OFF Radio Kraków, spotkania ze sztuką przygotowane przez kobiety w ramach projektu Kumzits.

A jeżeli nie możecie być z nami – Koncert Kantorek będzie transmitowany na żywo na naszej platformie 30.jewishfestival.pl Można będzie również posłuchać go na żywo na antenie Radia Kraków – zarówno przez radio, jak też przez internet.

FKŻ jest kobietą!

Pierwszy koncert dedykowany pamięci biznesmena i filantropa dr. Jana Kulczyka odbył się na FKŻ w roku 2016. Każdego roku wybieramy jeden projekt, który jest najbardziej zbieżny z celami Kulczyk Foundation, która jest partnerem tej serii koncertów. Otworzyła ją Pani Dominika Kulczyk oraz Tad Taube.