Skopiuj link

Nowe Żydowskie Głosy z Niemiec: Mazzel Tov Cocktail | Das Beste Abendmahl | JewsNewsToday

03.07.2021 - 13:00 / Namiot FKŻ, ul. Józefa 36 | live: 30.jewishfestival.pl

Das Beste Abendmahl (The Best Supper)

Director: Moritz Richard Schmidt

Otwarcie Dni Hegemonii Judeo-Muzułmańskiej w formie video z powodu ograniczeń pandemicznych odbyło się 2 października 2020 r. Dyskutowano o przejęciu mieszczańskich symboli i przedstawiono zastąpienie niemieckiej hegemonii kulturowej przez różne „kultury wiodące”. Gospodarze programu Das Beste Abendmahl, Max Czollek i Necati Öziri rozmawiali z zaproszonymi gośćmi Rebecca Ajnwojner, Fatma Aydemir, Sivan Ben Yishai, Murat Dikenci, Yunus Ersoy, Benjamin Fischer, Marina Frenk, Tim Freudensprung, Tobias Herzberg, Daniel Kahn, Mely Kiyak, Leon Lapsker Kahn, Yeva Lapsker Kahn, Hanni Lorenz, Monica Marotta, Sasha Marianna Salzmann, oraz Hengameh Yaghoobifarah.

Po niemiecku z podpisami po angielsku.

JewsNewsToday – History Special 

Scenariusz: Max Czollek and Tobias Herzberg

Reżyser: Moritz Richard Schmidt

Specjalne wydanie historyczne na kanale Fake News, program JewsNewsToday wyprodukowano w roku 2020 we współpracy z Dniami Hegemonii Judeo-Muzułmańskiej. W tym odcinku głównym tematem były dyskusje toczące się w krajach niemieckojęzycznych na temat hegemonii czyli kultury wiodącej. Przedstawiono też „dowody” historyczne świadczące o fakcie, że Berlin jest w istocie od zawsze produktem hegemonii Judeo-Muzułmańskiej.

Dodatkowe filmy: https://www.youtube.com/channel/UCLodKrSm ghmWNThjOF0OWxA

Po niemiecku z podpisami po angielsku.

Masel Tov Cocktail

Director: Arkadij Khaet, Mickey Paatzsch

DIMITRIJ Liebermann (l. 19) jest żydem i uderzył w twarz Tobiego, a teraz musi go za to przeprosić. Ale Dimitrij  nie bardzo żałuje swojego czynu. W drodze na spotkanie z Tobim spotyka przedstawicieli mozaiki niemieckiego społeczeństwa. Analiza jej stanu.

Składniki: 1 Żyd, 12 Niemców, 50 ml Kultury Pamięci, 30 ml stereotypów, 2 łyżeczki patriotyzmu, 1 łyżeczka Izraela, 1 falafel, 5 przeszkód, szczypta antysemityzmu.

Przygotowanie: Umieścić wszystkie składniki w jednym filmie, zagotować i dobrze wstrząsnąć. Przybrać muzyką klezmerską.

Podanie: Włączyć przed podaniem, do konsumpcji w kinach. 100% koszerne.

Po niemiecku i rosyjsku z podpisami po angielsku

Specjalne podziękowanie dla Filmakademie Baden-Württemberg GmbH

Mazzel Tov Coctail reż. Arkadij Khaet & Mickey Paatzsch

Partnerzy festiwalu