Skopiuj link

KUMZITS: Take A Walk With Me

02.07.2021 - 18:00 / początek: Cheder, ul. Józefa 36

Chodź ze mną na spacer po Kazimierzu. Odkryjmy wspólnie “Kumzits”. Spotykamy się przed  Chederem (ul. Józefa 36) i za każdym razem ruszymy innym szlakiem. 

26.06, sobota, 17:00, EN, prowadzenie: Lianne Mol 

27.06, niedziela, 17:00, PL, prowadzenie: Julia Kawka 

28.06, poniedziałek, 18:00, EN, prowadzenie: Meydad Eliyahu 

30.06, środa, 18:00, EN, prowadzenie: Yael Sherill 

2.07, piątek, 18:00, EN, prowadzenie: Meydad Eliyahu 

3.07, sobota, 17:00, PL prowadzenie: Julia Kawka & EN prowadzenie: Yael Sherill 

4.07, niedziela, 17:00, PL prowadzenie: Julia Kawka & EN prowadzenie: Lianne Mol 

 

KUMZITS.
Seria interwencji artystycznych w przestrzeni Kazimierza.
Come and sit, Przyjdź i usiądź, בוא/י שב/י. 

Brakuje nam wspólnych spotkań, bycia razem. Dlatego stworzyliśmy „Kumzits”, co po hebrajsku oznacza ognisko. Jesteśmy z Jerozolimy, Berlina i Krakowa. Wspólnie przygotowaliśmy 8 projektów artystycznych, które znajdziecie w przestrzeni miasta. Są one naszym symbolicznym ogniskiem. Choć większości z nas nie ma tu osobiście, możesz nas spotkać na całym Kazimierzu. Przyjdź i spędź z nami chwilę. 

Zespół kuratorski „Kumzits”: 

Yael Sherill, Lianne Mol & Julia Kawka — Curatorial Collective for Public Art, Berlin
Meydad Eliyahu — kurator, kolektyw artystyczny HaMiffal, Jerozolima
Paweł Kowalewski — FKŻ, Kraków 

The Curatorial Collective for Public Art (CCPA) rozwija kuratorskie formaty produkcji, mediacji i przedstawienia sztuki w przestrzeni publicznej, sztuki publicznej oraz interwencji miejskich. Jako agencja zajmująca się sztuką publiczną site-specific, transdyscyplinarną, krytyczną i tranzytową, podchodzi do praktyki kuratorskiej jako kolektywnego przedsięwzięcia na polu koncepcji, organizacji i designu. Kolektyw łączy zainteresowania i doświadczenie swoich członków w zakresie pracy kuratorskiej, badawczej, projektowania wystaw i scenografii, mediacji kulturowej, dramaturgii i zarządzania projektem w obszarze teatru site-specific, sztuki transdyscyplinarnej w przestrzeni publicznej oraz praktyk zaangażowanych społecznie. CCPA to niezależny, nomadyczny kolektyw z Berlina, bez stałej siedziby, działający w różnych przestrzeniach, współpracujący z partnerami instytucjonalnymi i przestrzeniami projektowymi. 

Yael Sherill (Izrael) jest kuratorką freelancerką, menedżerką kultury i dramaturg działającą na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W swojej pracy zgłębia mediację w sztuce i jako sztukę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki w przestrzeni publicznej. Yael interesuje się także zagadnieniami meta-kuratorskimi takimi jak modele finansowe produkcji artystycznej, w tym sieci zdecentralizowane, blockchain, kooperatywy i praca zespołowa. 

Lianne Mol (Holandia) jest niezależną kuratorką, menedżerką kultury i badaczką. W swojej pracy eksperymentuje z formatami kuratorskimi i mediacją kulturową, szczególną uwagę poświęcając sztuce w przestrzeni publicznej, sztuce zaangażowanej społecznie oraz krytyce instytucjonalnej. Zajmuje się również kwestiami zrównoważonego rozwoju w przemyśle odzieżowym. 

Julia Kawka (Niemcy) działa jako producentka sztuki w przestrzeni publicznej i projektantka scenografii w obszarze sztuk performatywnych, z ukierunkowaniem na teatr dokumentalny site-specific oraz produkcje międzynarodowe. 

www.ccpart.info 

 

Meydad Eliyahu jest artystą, kuratorem i wykładowcą z Jerozolimy. Jego prace site specific w przestrzeni publicznej skupiają się na pamięci i ukrytych warstwach kulturowych i historycznych. Eliyahu był kuratorem licznych projektów w Izraelu i za granicą, w tym “Sambationu”, zrealizowanego przez Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie w 2018 roku we współpracy z jerozolimskim HaMiffal. 

www.meydadeliyahu.com 

HaMiffal (z hebrajskiego “fabryka”) to prowadzone przez artystów centrum kulturalne w jednym z historycznych budynków w Jerozolimie. HaMiffal jest otwartą platformą dla spotkań i wymiany idei pomiędzy przedstawicielami różnych tożsamości z Jerozolimy i spoza niej. 

hamiffal.com 

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Goethe Institut i Urzędu Miasta Jerozolimy. 

KUMZITS

Partnerzy festiwalu