Skopiuj link

KUMZITS: “Sit with me. Your own Krakow. Souvenirs 4 free!” – Pablo Cabrera Ferralis

25.06.2021 - 11:00 - 19:00 / Hevre, ul. Meiselsa 18

Nigdy nie byłem w Krakowie, jestem tu tylko turystą. Przyjdź, usiądź ze mną i pokaż mi swoje ulubione miejsce w mieście – to, które znaczy dla ciebie najwięcej. Stwórzmy razem pamiątkę z Krakowa, która zatrzyma ten moment w pamięci. W zamian, wyślę ją do ciebie pocztą… za darmo! 

Lokalizacja: Hevre, ul. Meiselsa 18 

Czas trwania:  

25.06, piątek: 16:00 – 19:00 

26.06, sobota – 27.06, niedziela: 12:00 – 15:00 

28.06, poniedziałek – 2.07, piątek: 16:00 – 19:00 

3.07, sobota – 4.07, niedziela: 12:00 – 15:00 

Pablo Cabrera Ferralis jest chilijskim architektem, pisarzem i artystą mediów mieszanych, tworzącym w Berlinie i Lipsku. Jego głównym obszarem zainteresowań jest malarstwo abstrakcyjne oraz pejzaże miejskie i naturalne. W swoich pracach wychodzi poza tradycyjne ramy tych obszarów w kierunku innych dyscyplin artystycznych takich jak malowanie na żywo i recitale poetyckie, poszerzając swoje doświadczenie i obszar eksperymentowania artystycznego. Przez ostatnie dwa lata tworzył głównie kolaże, poezję i narracje, prezentowane na wydarzeniach poetyckich i wydawane w niezależnych czasopismach. Cały czas szuka okazji do współpracy artystycznej i budowania relacji między ludźmi, którzy chcą rozwijać idee, nadawać im kształt i wyraz. 

KUMZITS. Seria interwencji artystycznych w przestrzeni Kazimierza 

Come and sit, Przyjdź i usiądź, בוא/י שב/י. 

Brakuje nam wspólnych spotkań, bycia razem. Dlatego stworzyliśmy „Kumzits”, co po hebrajsku oznacza ognisko. Jesteśmy z Jerozolimy, Berlina i Krakowa. Wspólnie przygotowaliśmy 8 projektów artystycznych, które znajdziecie w przestrzeni miasta. Są one naszym symbolicznym ogniskiem. Choć większości z nas nie ma tu osobiście, możesz nas spotkać na całym Kazimierzu. Przyjdź i spędź z nami chwilę. 

 

Więcej informacji: https://www.jewishfestival.pl/pl/kumzits/

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Goethe Institut i Urzędu Miasta Jerozolimy. 

Pablo Cabrera

Partnerzy festiwalu