Skopiuj link

KUMZITS: “Phone Home” – Ilona Marti

01.01.1970 - 11:00 - 19:00 / Kazimierz | różne lokalizacje

Siedmioro krakowskich nomadów i nomadek podzieliło się ze mną swoimi osobistymi historiami. Ja też jestem w pewnym sensie nomadką. Wsłuchanie się w szczerą opowieść tych utalentowanych narratorów i narratorek o tym, czym jest dla nich dom, było i wciąż jest dla mnie źródłem inspiracji. Ty też możesz ich wysłuchać, wystarczy, że do nich zadzwonisz. 

Czas trwania: codziennie, 24/7 

Lokalizacje: 

  1. ul. Kordeckiego
  2. ul.Stradom, przystanek tramwajowy

Kup 20-minutowy bilet. Zadzwoń kiedy na ekranie pojawi się informacja, że tramwaj linii 6, 8, 10 lub 13 (nie 18!) przyjedzie za 1 minutę. Wsiądź do tramwaju. 

  1. ul.Meiselsa

Historia do wysłuchania jedynie w języku angielskim 

  1. plac Nowy
  2. ul. Wawrzyńca

Historia do wysłuchania jedynie w języku angielskim 

  1. ul. Podgórska
  2. Bulwar Kurlandzki

W tych lokalizacjach znajdziesz numery telefonów napisane na ulicy lub chodniku. Zadzwoń. 

 

Ilona Marti jest szwajcarską artystką dźwięku i dizajnerką, mieszkającą i tworzącą w Berlinie. W swoich interaktywnych i kameralnych performensach eksperymentuje z percepcją, irytacją i ruchem. Jej dzieła w przestrzeni publicznej kreują niezwykłą perspektywę tego, co nas otacza na co dzień. Były one prezentowane podczas festiwalu B_Tour i Festiwalu Sztuk Widowiskowych w Berlinie, jak również na festiwalach w Tel Awiwie/Jafie, Krasnodarze i Odessie. 

Od 2013 Ilona pracuje jako dizajnerka dźwięku dla performensu “Remote X” grupy Rimini Protokoll w ponad 30 miastach na całym świecie. Jako projektantka graficzna tworzy media drukowane dla berlińskiego świata kultury. Ilona skończyła studia na Weissensee Academy of Art w Berlinie na kierunku Komunikacja wizualna oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu na kierunku Trendy i tożsamość. 

We współpracy z: Izabela Gruchała, Kirill AleksandrovJenet Chilgezkuliyeva, Weronika Kozłowska, Agnieszka Marecka, Ieva Matkevičiūtė, Martin Perring, Adam Zduńczyk 

KUMZITS. Seria interwencji artystycznych w przestrzeni Kazimierza 

Come and sit, Przyjdź i usiądź, בוא/י שב/י. 

Brakuje nam wspólnych spotkań, bycia razem. Dlatego stworzyliśmy „Kumzits”, co po hebrajsku oznacza ognisko. Jesteśmy z Jerozolimy, Berlina i Krakowa. Wspólnie przygotowaliśmy 8 projektów artystycznych, które znajdziecie w przestrzeni miasta. Są one naszym symbolicznym ogniskiem. Choć większości z nas nie ma tu osobiście, możesz nas spotkać na całym Kazimierzu. Przyjdź i spędź z nami chwilę. 

 

Więcej informacji: https://www.jewishfestival.pl/pl/kumzits/

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Goethe Institut i Urzędu Miasta Jerozolimy. 

Ilona Marti
Ilona Marti

Partnerzy festiwalu