Skopiuj link

KUMZITS: “Hanging by a thread” – Maya Muchawsky Parnas

01.01.1970 - 11:00 - 19:00 / ul. św. Sebastiana 32

Mój pradziadek był producentem świec w przedwojennej Polsce. W mojej tymczasowej pracowni wosku w Krakowie cofam się w czasie, próbując ożywić codzienność, która dawno minęła. Przynieś dwa przedmioty, które reprezentują dwa różne momenty na Twojej osobistej osi czasu (przedmioty, z którymi możesz się rozstać i zostawić w moim warsztacie) i dołącz do mnie w rekonstrukcji wyobrażonej pamięci. 

Lokalizacja: ul. św. Sebastiana 32 

Czas trwania: codziennie 11:00 – 19:00 

Maya Muchawsky Parnas urodziła się w Izraelu w 1972, jest artystką wizualną pracującą głównie z materiałami ceramicznymi. Ukończyła Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie (licencjat) i Royal College of Art w Londynie (studia magisterskie), mieszka i pracuje w Jerozolimie jako wykładowczyni Zakładu Ceramiki i Szkła na Bezalel. W swojej pracy stara się przekazywać różne aspekty czasu i czasowości, inspirując się swoim codziennym otoczeniem. 

Maya została niedawno wybrana do udziału w prestiżowym programie Instytutu Izraelskiego, w ramach którego przez następny rok akademicki będzie uczyć i tworzyć na Washington University w St Louis. W 2013 roku zdobyła nagrodę Andy, a także była stypendystką Clore Foundation podczas studiów magisterskich w Londynie. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach w Izraelu i za granicą, wchodzą też w skład kolekcji Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Muzeum Izraela w Jerozolimie, Knesetu oraz prywatnych na całym świecie. 

KUMZITS. Seria interwencji artystycznych w przestrzeni Kazimierza 

Come and sit, Przyjdź i usiądź, בוא/י שב/י. 

Brakuje nam wspólnych spotkań, bycia razem. Dlatego stworzyliśmy „Kumzits”, co po hebrajsku oznacza ognisko. Jesteśmy z Jerozolimy, Berlina i Krakowa. Wspólnie przygotowaliśmy 8 projektów artystycznych, które znajdziecie w przestrzeni miasta. Są one naszym symbolicznym ogniskiem. Choć większości z nas nie ma tu osobiście, możesz nas spotkać na całym Kazimierzu. Przyjdź i spędź z nami chwilę. 

 

Więcej informacji: https://www.jewishfestival.pl/pl/kumzits/

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Goethe Institut i Urzędu Miasta Jerozolimy. 

 

 

Maya Muchawsky Parnas
Maya Muchawsky Parnas

Partnerzy festiwalu