Skopiuj link

KUMZITS: “HaMapah” – Yael Serlin

01.01.1970 - 11:00 / „Kółeczko” (na rogu ulic Brzozowej i Joselewicza)

Przyjdź i usiądź ze mną przy stole. Zebrałam symbole z nagrobków z całej Polski. Wybierz ten, który do ciebie przemawia i wyhaftuj go zupełnie dowolnie, tak, jak tylko chcesz. Razem połączymy niewidoczne warstwy historii, postaci, wierzenia i tradycje skupione w jednym symbolu, jak zahibernowane obrazy, które mają odżyć. 

Czas trwania: codziennie 11:00 – 19:00
Lokalizacja: skwer „Kółeczko” (na rogu ulic Brzozowej i Joselewicza) 

 Yael Serlin jest izraelską artystką mieszkającą w Jerozolimie. Jej prace są interdyscyplinarne, łącząc rysunek, malarstwo, rzeźbę, instalację i wideo. Yael ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Wyższej Szkole Sztuki i Edukacji “Emunah” i zdobyła dyplom magistra na Wydziale Sztuki “Hamidrasha” na Beit Berl College. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych w Izraelu i za granicą. Niedawno Yael uczestniczyła w prestiżowym programie Apexart w Nowym Jorku i miała własną wystawę w galerii Podroom w Belgradzie. W 2020 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Sportu w dziedzinie sztuk wizualnych i dizajnu, w kategorii nagród dla młodych artystów.  

KUMZITS. Seria interwencji artystycznych w przestrzeni Kazimierza 

Come and sit, Przyjdź i usiądź, בוא/י שב/י. 

Brakuje nam wspólnych spotkań, bycia razem. Dlatego stworzyliśmy „Kumzits”, co po hebrajsku oznacza ognisko. Jesteśmy z Jerozolimy, Berlina i Krakowa. Wspólnie przygotowaliśmy 8 projektów artystycznych, które znajdziecie w przestrzeni miasta. Są one naszym symbolicznym ogniskiem. Choć większości z nas nie ma tu osobiście, możesz nas spotkać na całym Kazimierzu. Przyjdź i spędź z nami chwilę. 

 

Więcej informacji: https://www.jewishfestival.pl/pl/kumzits/

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Goethe Institut i Urzędu Miasta Jerozolimy. 

Yael Serlin

Partnerzy festiwalu