Skopiuj link

Cyfrowy Kazimierz KAZ_LAB 2021

01.07.2021 - 10:00 / Instytut Sztuki Mediów UP, ul. Podbrzezie 3

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach multimedialnych. Udział w nich umożliwi poznanie i twórcze działanie w wykorzystaniem technik fotograficznych połączonych w unikatowy sposób z najnowszymi technologiami.

Warsztaty inspirowane są twórczością krakowskiego artysty Jerzego Wrońskiego, który w latach 80-tych rozwijał autorską technikę tworzenia fotografii zwanych „kopciogramami”. W swojej technice łączył właściwości ścierających się żywiołów ognia i wody oraz możliwości fotografii, uzyskując niezwykle oryginalne, nieprzewidywalne efekty.

Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko poznają wyjątkową technikę twórczą Wrońskiego, ale także, inspirując się jego twórczością, będą mieli okazję stworzyć prace łączące tradycyjne techniki z nowoczesną technologią. Korzystając z natury żywiołów ognia i wody, a także technik cyfrowego przetwarzania obrazu, skanowania 3D i tworzenia wirtualnych przestrzeni, stworzą wspólnie prace upamiętniające miejsce, jakim był i jest krakowski Kazimierz.

Organizatorem warsztatów jest Ośrodek Form Filmowych w Instytucie Sztuki Mediów na Uniwersytecie Pedagogicznym im KEN w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Festiwal Kultury Żydowskiej.
Warsztaty finansowane są w ramach projektu pt. „Laboratorium Zmysłów” współfinansowanego przez Unię Europejską w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

PLAN WARSZTATÓW:
30.06 godz 10:00-18:00
1.07 godz 10:00-18:00
2.07 godz 10:00-15:00 + pokaz efektów >> PROJEKCJA godz. 19:00
Instytut Sztuki Mediów UP

WARUNKI REKRUTACJI:
Na zgłoszenia czekamy do 20.06.2021 do godz.: 23:59!
Warsztaty kierowane są do osób powyżej 18 roku życia.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać drogą mailową na adres: jacek.zloczowski@up.krakow.pl
Wyniki naboru zostaną ogłoszone drogą mailową oraz na stronie projektu do 24.06.2021!

DOKUMENTY DO POBRANIA:
[do action=”link-czytaj-wiecej”]szczegółowe warunki rekrutacji[/do]

KAZ_LAB 2021

Partnerzy festiwalu