Skopiuj link

30. FKŻ | czy będzie Szalom na Szerokiej?

Szalom na Szerokiej przez ponad 30 lat stał się znakiem firmowym naszego festiwalu. Decyzja o jego odwołaniu w minionym roku była bolesna. Rezygnacja w tym roku – jeszcze trudniejsza.

Choć nam samym trudno jest wyobrazić sobie jubileuszowy FKŻ bez Szalom na Szerokiej (który odbyłby się dokładnie po raz 30!), to jesteśmy głęboko przekonani, że była to słuszna i odpowiedzialna decyzja. Ograniczenia finansowe, konieczność podejmowania decyzji w sytuacji, kiedy nie było kompletnie wiadomo, co będzie możliwe latem – było to zbyt duże ryzyko. A decyzje na temat koncertu zapadają w marcu, a wtedy przygotowywaliśmy się do kolejnego lockdownu…. Czuliśmy, że nieodpowiedzialnym jest wbrew rozsądkowi organizować to ogromne wydarzenie – wydawać ogromne środki na wydarzenie, które być może będziemy musieli odwołać, albo będzie mogło w nim uczestniczyć nie 15 000, ale … 250 osób. A koszty byłyby takie same.

Mamy nadzieję, że tak, jak kochacie Szalom, tak też rozumiecie naszą decyzję. No bo Szalom jest albo spektakularny, jak zawsze, albo go nie ma. W tym roku go nie ma, ale za rok…..

Ale wpadajcie na Kazimierz na 30. FKŻ – zobaczycie, że cały nasz program dostarczy Wam co najmniej tak samo mocnych wrażeń, jak całonocne tańce na Szerokiej! Szczegóły programu znajdziecie poniżej. I – również poniżej – przygotowaliśmy dla Was historię 29 edycji Szalom na Szerokiej w pigułce: fakty, ciekawostki, anegdoty… Poczytajcie!

Do zobaczenia!