Skopiuj link

30. FKŻ | wydarzenia towarzyszące

Oprócz ponad 120 wydarzeń w programie głównym 30. FKŻ, zapraszamy Was również na kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących przygotowanych przez naszych przyjaciół: JCC Krakow i Żydowskie Muzeum Galicja. Te wydarzenia pokazują głównie kreatywność naszej lokalnej społeczności żydowskiej i żydowskich instytucji – w ten sposób właśnie uczestnicząc w FKŻ możecie zobaczyć, czym żyje Izrael i cała żydowska Diaspora łącznie z Polską społecznością żydowską.

CENTRUM SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ JCC KRAKOW

Jednym ze sztandarowych wydarzeń rocznego programu JCC Krakow jest doroczny Ride For The Living. Kilkuset uczestników z całego świata wyruszało na rowerach o poranku spod bramy Auschwitz-Birkenau, aby wieczorem triumfalnie wjechać przez bramę JCC na metę rajdu. To symboliczne odwrócenie kierunku jest sposobem upamiętnienia wszystkich, którzy stracili życie podczas Holokaustu. Finał rajdu – poprzedzony bogatym programem towarzyszącym – zawsze odbywał się podczas FKŻ. Nie inaczej jest i w tym roku. Pomimo, że rajd odbywa się w nowej, wirtualnej formule i można wziąć w nim udział w każdym punkcie na ziemi i w dowolny sposób, finał – już nie tylko wirtualny – odbędzie się również podczas 30. FKŻ.

Tutaj znajdziecie więcej informacji  o samym finale, jak również o wszystkich wydarzeniach, które JCC Kraków przygotowało do programu towarzyszącego jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, a tutaj o Ride For The Living.ŻYDOWSKIE MUZEUM GALICJA

Żydowskie Muzeum Galicja to najprężniej działające muzeum Krakowa, wielokrotnie nagradzane za swoją wielowątkową działalność. I taki też – bardzo zróżnicowany i intensywny będzie program, na jaki „Galicja” zaprasza Was podczas 30. FKŻ. Nie można przegapić wystawy prac Jana Marcina Szancera – dla wielu z nas to prawdziwie sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Dzięki bogatemu programowi filmowemu wnikniecie głębiej we współczesny świat żydowski i lepiej go zrozumiecie, a serie wykładów i spacerów pokażą Wam jak różnorodna jest polsko-żydowska rzeczywistość.

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza także na jedyne w Krakowie obchody Szabatu z reformowaną społecznością naszego miasta – Or Hadash, a także na ceremonię wręczenia honorowych dyplomów Polakom ratującym dziedzictwo żydowskie Chroniąc pamięć. Tutaj znajdziecie program wszystkich wydarzeń.Rezerwacja biletów oraz miejsc na wydarzenia w JCC Krakow oraz w Muzeum Galicja odbywa się wyłącznie według informacji zawartych w załączonych programach. Prosimy o sprawdzanie bieżących informacji o wydarzeniach na stronach naszych partnerów.