Skopiuj link

30. FKŻ | czekamy na Was

Drodzy Przyjaciele,

podczas Koncertu „Szalom na Szerokiej”, co roku czytałem Psalm 118. Czytam go teraz ponownie i zdumiewa mnie jego aktualność. Pomyślcie tylko – przeszliśmy i de facto wciąż przechodzimy pandemię i choć „surowo karcił mnie Pan, to na śmierć mnie nie wydał”. Przeciwnie! Cieszmy się więc z każdej, wspólnie spełnionej chwili. Brakowało nam Waszej obecności – Waszego ciepła, życzliwości, przyjaźni. Więc to nie są żadne czcze słowa – razem jesteśmy Festiwalową Rodziną.  Przeto z głębi serca pragnę powitać Was wszystkich na naszym wspólnym, jubileuszowym, 30. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie! 

Przyznaję, czekaliśmy długo, półtora roku, ale popatrzcie – „Oto jest dzień, który sprawił Pan, radujmy się zeń i weselmy.” 

Czekamy na Was w Namiocie Spotkania! Z fantastyczną, różnorodną muzyką, z mądrym słowem, z wielobarwnymi obrazami żydowskiego świata, ze świeżo paloną, wonnie parzoną kawą, smakiem dzieciństwa skrytym w pachnącym cieście i z tą niewysłowioną radością, którą jedynie Wy potraficie odwzajemnić. 

Do zobaczenia! 

Janusz Makuch
założyciel i dyrektor
Festiwalu Kultury Żydowskiej